SCPA 300 Havuz Pompası, büyük hacimli ve yüksek debi gerektiren havuz sistemleri için geliştirilmiş, profesyonel seviye bir sirkülasyon pompasıdır.
Kendinden emişli (self-priming) yapı sayesinde su teminini kolayca gerçekleştirir ve sistemi sorunsuz çalıştırır.
Termoplastik gövde, kimyasallara karşı dirençli yapı ve paslanmaz çelik mil + karbon/seramik salmastra ile uzun ömürlü bir performans sunar.
Tuzlu suya, elektroliz sistemlerine ve ortam şartlarına uygun şekilde tasarlanmıştır. (SCPA serisi genel özellikleri arasında bu uyumluluk vurgulanıyor) Havuz Kapında I Havuz Ürünleri+2Havuzburda.com+2
| Özellik | Değer |
|---|---|
| Model | SCPA 300 |
| Güç | ~ 3 HP (≈ 2,2 kW) |
| Debi | ~ 33 m³/sa (≈ 550 L/dk) (SCPA 3 HP model ile benzer) Havuzburda.com+1 |
| Bağlantı Ölçüsü | Ø50-63 mm gibi rakor bağlantı (SCPA serisinde tipik) havuzmotoru.com.tr+1 |
| Gövde Malzemesi | Termoplastik |
| Mil | Paslanmaz çelik (AISI 316 benzeri) |
| Salmastra | Karbon / Seramik |
| Koruma Sınıfı | IP55 (SCPA serisinde belirtilen model koruma düzeyi) havuzmotoru.com.tr+1 |
| Maksimum Sıcaklık | ~ +50 °C |
| Uygun Sistemler | Tuz suyu sistemleri, elektroliz, ticari havuz uygulamaları |
Büyük villa, site ve deren havuzları
Otel ve ticari yüzme havuzları
Aquapark sistemleri
Tuz elektroliz sistemleri
Spa ve süs havuzları yüksek kapasite gereksinimleri ile
Yüksek debi ve güçlü su sirkülasyonu
Dayanıklı, kimyasallara dirençli yapı
Tuzlu suya ve elektro kimyasallara uyumluluk
Sessiz çalışma ve stabil performans
Kolay bakım – geniş filtre haznesi
Endüstriyel kapasitede uygulamalarda güvenilir çözüm
Pompa sistemini devreye almadan önce haznesini suyla doldurunuz (self-priming için).
Filtre sepeti ve kapak contaları periyodik olarak kontrol edilip temizlenmelidir.
Elektrik bağlantıları ve kablo çapları doğru yapılmalıdır.
Kış dönemlerinde pompayı su ve nemden koruyarak saklayınız.
Tuzlu su sistemlerinde conta, O-ring gibi yedek parçaların uygun materyalden olmasına dikkat edilmeli.